Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів може запропонувати дослідникам і шанувальникам минувщини чималу кількість фотодокументів про Тернопільщину 40-х років минулого століття. Тут бачимо пам’ятки архітектури, види міст і сіл, виробничі процеси, традиційний побут, події Другої світової війни.
Три фотографії з сьогоднішньої добірки зроблені відомим фронтовим фотографом В. П. Юдіним. Володимир Павлович народився в 1906 р. у м. Києві. Починаючи з 1931 р., працював фотокореспондентом київських газет і журналів, з липня 1941 р. – на фронті, бойовий шлях закінчив у м. Берліні. В. П. Юдін – автор багатьох знакових фотографій часів Другої світової війни, в тому числі світлин зі звільненого концтабору Аушвіц.
Автором ще однієї світлини, представленої в добірці, є кінооператор В. І. Орлянкін, який під час Другої світової війни знімав на Сталінградському, Південно-Західному, Центральному, Степовому, 1-му Білоруському, 1-му та 4-му Українських фронтах. На цьому фотодокументі бачимо одну з вулиць м. Тернополя, звільненого від нацистських окупантів (1944 р.).
Привертають увагу також фотознімки повоєнного часу, де відображено молодь м. Заліщиків у вихідний день (1947 р.), новий магазин у м. Тернополі (1947 р.), вихованців Козівського дитячого садка (1947 р.), будівлю фельдшерсько-акушерського пункту в с. Гнізна Почаївського району (1948 р.), Теребовлянський замок (1949 р.) тощо.