Пропонуємо увазі світлини про життя Львівщини 1940-х років. Вони для регіону стали важким випробуванням: бойові дії та руйнування на території області під час Другої світової війни, окупація нацистськими військами, концентраційні табори, геноцид єврейського населення, зміни векторів впливу та відновлення процесу радянізації з приходом Червоної армії у липні 1944 р., діяльність повстанської армії з гаслами про незалежність України, хвиля переселення, створення колгоспної системи тощо.
Але не дивлячись на роки воєнного лихоліття та важкі випробування, Львівщина поступово відроджується та набуває рис, властивих лише їй. На території області працюють місцеві ткацькі артілі, підприємства легкої промисловості, зокрема Стрийський скляний завод, Львівська фабрика головних уборів та ін.
У повоєнні часи м. Львів також був важливим осередком українського мистецького життя. 1944 року до міста, у приміщення колишнього єврейського театру, переводять Харківський театру юного глядача ім. М. Горького. Разом із сформованою маленькою трупою у 1945 році розпочав свою діяльність Львівський театр ляльок. Свою першу виставу «Гусеня», режисером якої була засновниця колективу, учениця Леся Курбаса Антоніна Мацкевич, театр показав 15 квітня 1946 року.