Центральним державним аудіовізуальним та електронним архівом протягом 2024 року проводилася робота щодо забезпечення фізичної, інформаційної, комунікаційної безбар’єрності для людей з особливими потребами, в тому числі для осіб з інвалідністю.
Будівля Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву (далі – ЦДАЕА) обладнана пандусом та кнопкою виклику для комфортного доступу осіб з інвалідністю до архівних приміщень. У звітному періоді поручень пандуса на вході до будівлі ЦДАЕА обладнаний тактильно-візуальними знаками доступності зі шрифтом Брайля для людей із порушенням зору. На дверях центрального входу до будівлі встановлено інформаційний знак про наявність та розташування входів (виходів) для осіб з інвалідністю.
На офіційному вебсайті ЦДАЕА розміщено плагін, що забезпечує доступність інформації для осіб з порушеннями зору, банер «Без бар’єрів» із Довідником безбар’єрності та інформацією щодо формування та впровадження нових суспільних норм, що стосуються безбар’єрності в Україні. Архівом проводиться постійний моніторинг інформаційного наповнення офіційного вебсайту, у тому числі доступності інформації, що оприлюднюється.
Співробітники ЦДАЕА взяли участь у заході з питань безбар’єрності й доступності послуг архівних установ та установ страхового фонду документації, що відбувся 24 квітня на базі Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки. Захід організовано Державною архівною службою України за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» SURGe. Під час зустрічі учасники ознайомилися з методичними рекомендаціями «Доступність публічних послуг державних архівних установ та установ страхового фонду документації з урахуванням потреб маломобільних груп населення, включаючи осіб з різним рівнем комунікаційних можливостей». Відповідно до листа Державної архівної служби України від 10.05.2024 № 2496/2.04-17/0, зазначені методичні рекомендації, затверджені наказом Укрдержархіву від 05 квітня 2024 року № 66-НОД, опрацьовано та взято для використання в подальшій роботі.