Фонотека Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву вміщує більше семидесяти тисяч найменувань зразків музичної спадщини людства. Серед них поважне місце належить австрійському генієві світового значення Вольфгангу Амадею Моцарту. Жанрова палітра його творів надзвичайно різноманітна: опери, симфонічна, інструментальна, хорова музика. Авторський почерк незрвінянний, і попри те слухач раз по раз відкриває для себе нового Моцарта – не схожого на себе, на попередників і сучасників і водночас завжди близького й живого.
Моцарт помер у віці 35-ти років, писав із раннього дитинства, щодня, без вихідних і свят, у дні хвороб, концертів, переїздів. У середньому виходило по хвилині написаної музики на день – 60 секунд оркестрової партитури. Якщо їх просто переписати, роботи стане на цілий день.
1991 року на відзначення 200-річчя смерті Моцарта фірма Philips Classic видала повне зібрання його творів. Сюди увійшли 21 театральна і оперна постановка, 15 месс, понад 50 симфоній, 25 фертепіанних концертів, 12 скрипкових концертів, 27 концертних арій, 17 фортепіанних сонат, 26 струнних квартетів тощо. Всього вийшло 180 компактних дисків, 2 599 звукових доріжок, загальний час звучання – сім з половиною діб, 179 годин. Моцартівське зібрання у фондах Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву поки що не повне, але дуже поважне. До того ж, ми прагнемо повні не лише кількісно: осмислення музики – процес невпинний. Поціновувачі та знавці найбільше цікавляться варіантами виконання, щоразу унікального й нового: арії звучать різними голосами, мовами; музика живе у нових інструментах.
Напередодні відзначення Всесвітнього дня аудіовізуальної спадщини та з нагоди Міжнародного дня музики пропонуємо фонодобірку «Моцартівська осінь» з архівної скарбниці.