Шановні користувачі!
Ми продовжуємо оцифровувати документи архівної фонотеки.
Упродовж січня – березня 2024 року було оцифровано 545 одиниць зберігання (1710 одиниць обліку) тривалістю 15737 хвилин загального звучання.
Серед документів – звукозаписи ювілейних, коммеморативних та меморіальних заходів: репортажі з урочистих засідань Шевченківського урядового ювілейного комітету, присвяченого 100-роковинам з дня смерті (1961 р.) та 150-річчю з дня народження (1964 р.) Т. Г. Шевченка, урочисті вечори, присвячені цим датам, репортажі із Шевченківського заповідника в м. Каневі, а також ювілейні вечори, присвячені українським письменникам та композиторам, як класикам, так і сучасникам, зокрема ювілейний вечір до 200-річчя І. П. Котляревського, 150-річчя С. С. Гулака-Артемовського, 100-річчя М. Коцюбинського, 90-річчя Л. М. Ревуцького, 70-річчя Остапа Вишні, 70-річчя Г. П. Юри, 65-річчя М. Т. Рильського, 60-річчя В. М. Сосюри. Ці документи надзвичайно важливі для розуміння тогочасної державної політики пам’яті та «культурного будівництва».
Цінними й пізнавальними є оцифровані звукозаписи спогадів про визначних українських митців. Наприклад, спогадами про Г. Г. Верьовку ділиться товариш юності П. Г. Тичина, про Г. П. Юру та А. М. Бучму згадують колеги й партнери по сцені Н. М. Ужвій і В. М. Добровольський.
Серед оцфрованого документного масиву – звукозаписи 1960–1970-х років інструментальних, вокальних, вокально-інструментальних музичних творів та українських поезій у авторському виконанні.
Інформація про оцифровані документи додається до Електронного каталогу АВД.
Для прослуховування фонодокументів та отримання цифрових копій потрібно звернутися до читального залу ЦДАЕА.
Пропонуємо ознайомитися із спогадами Наталі Ужвій про Амвросія Бучму, спогадами Віктора Добровольського про Гната Юру та послухати поезії Андрія Малишка в авторському виконанні за посиланням: