Цифровізація державних послуг — це важливий крок у розвитку сучасного суспільства, спрямований на полегшення взаємодії громадян із державними установами та підвищення ефективності надання публічних послуг.
18–20 січня у Львові відбувся регіональний форум «Цифровізація в Україні 2024». На заході виступали представники від різних міністерств та відомств, які говорили про підсумки та цілі регіональної цифровізації, а також про завдання в профільних напрямах.
Звучала на цьому форумі і тема роботи архівів в епоху цифровізації.
Зі зростанням обсягу цифрових даних, архіви стикаються з викликом забезпечення довгострокового зберігання та збереження документів в цифровому форматі. У світі цифровизації, архіви змушені активно боротися з кіберзагрозами та розробляти заходи забезпечення кібербезпеки для захисту важливої інформації.
Водночас, цифрові технології роблять архівну інформацію більш доступною для громадян, дослідників та освітніх установ, сприяючи широкому розповсюдженню знань. Замість годин в архіві – лише кілька кліків для отримання необхідних документів.
У цифровому світі, архіви мають активно співпрацювати з джерелами і користувачами та розробляти/запроваджувати новітні стандарти для збереження і обробки електронних (born digital) документів. Архіви повинні бути відкритими до експериментів та постійно тестувати нові методи та технології для оптимізації своєї діяльності.
Використання новітніх технологій може полегшити роботу архівів та забезпечити високий рівень автентичності та довіри.
Архіви — це голос нашої історії, і ми трансформуємо їхню роботу в цифрову епоху. Нехай цей голос звучить яскраво!
Регіональний форум «Цифровізація в Україні 2024» організований Львівською обласною військовою адміністрацією за сприяння Міністерства цифрової трансформації України в партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки Уряду Великої Британії в межах проєкту «Посилення стійкості громад у регіонах України».