Російсько-українська війна очима американського фотографа

Categories: ,

Аудіовізуальна колекція Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву поповнилася матеріалами, що надійшли від фотографа-документаліста Хрістофера Оккіконе.

Громадянин США, чиї знімки неодноразово було опубліковано на шпальтах провідних світових видань The New York Times, The Wall Street Journal, The Atlantic, ABS News, Stern, The Washington Post та ін., з 2014 р. працює над висвітленням соціальної та воєнної реальності в Україні. Серед фотографій, що надійшли на зберігання до архіву – світлини українських військовослужбовців, портретні знімки Президента України В. О. Зеленського, київського міського голови В. В. Кличка та ін.

Не будучи українцем за походженням, Хрістофер Оккіконе, без перебільшення, вже став одним із нас. Вивчивши українську мову та ризикуючи власним життям, він працює в найнебезпечніших локаціях України з метою документування перебігу воєнних подій. Фотограф зафіксував руйнування та наслідки бойових дій у Чернігівській, Донецькій, Київській областях, зокрема у Чорнобильській зоні відчуження, евакуацію мирного населення із зони бойових дій, надання першої медичної допомоги українським захисникам у польових умовах, церемонію складання військової присяги бійцями Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор», а також жахливі наслідки окупації у перші дні після звільнення м. Бучі та м. Ірпеня.

Щиро дякуємо Хрістоферу Оккіконе за підтримку України та участь у формуванні Національного архівного фонду. Переконані, що передані ним світлини допоможуть закарбувати події сьогодення у пам’яті нащадків та сприятимуть об’єктивному відображенню історії боротьби українців проти російської навали.

Долучитись до формування Національного архівного фонду можна за посиланням: https://bit.ly/3L9sEeJ

Спільними зусиллями ми наближаємо нашу Перемогу! Слава Україні!

Перейти до вмісту